At The Carnival

at the carnival Marsha bought 10 ride tickets and 3 snacks. Each ride ticket costs 1.50 less than a snack. Marsha spent a totel of 24.00. write and solve an equation to find the cost of each snack?

Basic features
  • Free title page and bibliography
  • Unlimited revisions
  • Plagiarism-free guarantee
  • Money-back guarantee
  • 24/7 support
On-demand options
  • Writer’s samples
  • Part-by-part delivery
  • Overnight delivery
  • Copies of used sources
  • Expert Proofreading
Paper format
  • 275 words per page
  • 12 pt Arial/Times New Roman
  • Double line spacing
  • Any citation style (APA, MLA, Chicago/Turabian, Harvard)